رفع تیرگی زیر بغل | 7 روش سریع سفید کردن زیر بغل

معرفی روش‌های رفع تیرگی زیر بغل

آیا شما هم از آن دسته افرادی هستید که از تیرگی زیربغل خود خجالت می‌کشید و به‌دنبال راهی برای رفع تیرگی زیر بغل هستید؟ تیرگی زیر بغل نیز به‌دلیل عواملی همچون اضافه وزن، ژنتیک، شیو مکرر، اصطکاک و استفاده از ضد‌تعریق‌ها ایجاد شده است. در ادامه مطلب قصد داریم بهترین روش‌های سفید کردن زیر بغل با روش‌های نوین پیشرفته و خانگی را برایتان شرح دهیم تا با استفاده از این راهکارها سیاهی زیر بغل خود را در سریع‌ترین زمان ممکن از بین ببرید. مطالعه این مطلب مفید را از دست ندهید! 

1. میکرودرم ابریژن؛ درمان هر نوع تیرگی با این فناوری نوین 

میکرودرم یکی از وش‌های لایه‌برداری نوین است که در حوزه پاکسازی و رفع تیرگی به‌شدت مورد‌استفاده قرار می‌گیرد. این روش درمانی خارجی‌ترین لایه با سلول‌های مرده را پوست را حذف می‌کند و موجب سفید کردن زیر بغل می‌شود.

در این روش ذرات کریستالی به سطح پوست اسپری می‌شوند و به‌وسیله ابزار مکنده، ذرات و سلول‌های مرده به داخل دستگاه میکرودرم مکیده می‌شوند. همچنین این روش موجب افزایش تولید کلاژن همانند دستگاه هایفو می‌شود؛ البته قیمت هایفو تراپی کمی از تعرفه بالاتری برخوردار است. اما هر دو روش ماندگاری بسیار موثری در رفع عارضه‌های پوستی دارد. 

میکرودرم ابریژن روشی برای سفید کردن زیر بغل 

2. رفع تیرگی زیر بغل با لیزر کیوسوییچ؛ نوعی لیزر روشن کننده زیر بغل 

رفع سیاهی زیر بغل با لیزر کیوسوییچ، امکان‌پذیر است و تاثیر فوق‌العاده‌ای برای سفیدی زیر بغل دارد. در این روش نوین و پیشرفته، پالس‌های نوری شدید با اشعه‌هایی با طول موج 532 و 1046 نانومتر به عمق پوست به‌صورت رفت و برگشتی تابیده می‌شود.

این لیزر به‌گونه‌ای طراحی شده است که تیرگی‌های پوست از جمله ملاسما، جای جوش، خال‌های مادر‌زادی و سیاهی زیربغل و بیکینی را از بین می‌برد. هدف فناوری لیزر‌ها محو و از بین بردن نقاط تیره است اما عملکرد، جلسات و قیمت لیزر مو زائد با لیزر کیوسوییچ متفاوت است. 

3. درمان زیر بغل سیاه با تزریق بوتاکس 

کاربرد‌های تزریق بوتاکس فقط به جوانسازی و محو چین‌وچروک‌های صورت محدود نمی‌شود و عملکرد‌های متفاوتی مانند رفع تیرگی زیر بغل و کنترل میزان تعریق بدن نیز دارد. تزریق بوتولونیوم از تعریق بیش‌از حد جلوگیری می‌کند که این رویه تاثیر مستقیمی در سفید کردن زیر بغل دارد. 

بوتاکس تزریق شده مانند یک مسدود‌کننده عمل می‌کند و از آزاد‌سازی استیل کلین جلوگیری خواهد کرد. پس از تزریق، میزان تعریق بدن کاهش پیدا می‌کند و در بسیاری از مواقع قطع می‌شود. نتایج تزریق بوتاکس زیر بغل حدود 4 تا 9 ماه ماندگار خواهد بود. تزریق بوتاکس بعد از شیو یا لیزر ناحیه زیر بغل، صورت می‌گیرد. البته شما با آموزش لیزر موهای زائد و تزریق بوتاکس در مراکز معتبر می‌توانید به‌تنهایی برای حذف موهای زائد و سفیدی زیر بغل اقدام کنید و از این طریق نیز درآمد بالایی داشته باشید. 

تزریق بوتاکس برای سفیدی زیر بغل  

4. دستگاه CO2 فرکشنال؛ لیزر روشن کننده زیر بغل

دستگاه CO2 یک لیزر رفع تیرگی زیر بغل به‌شمار می‌رود. این لیزر با لایه‌برداری سطحی پوست، موجب رفع تیرگی زیر بغل می‌شود.  این لیزر سفید کننده زیر بغل غیر‌تهاجمی بوده و بر پایه گاز کربن دی اکسید ساخته شده است که با استفاده از این، آسیب‌های ریز میکروسکوپی روی سطح پوست ایجاد می‌کند. 

لیزر رفع تیرگی زیر بغل به‌گونه‌ای طراحی شده است که اشعه‌های لیزر آن منجر‌به از بین رفتن هرگونه لک یا سیاهی روی صورت یا بدن خواهد شد و بهترین روش برای رفع تیرگی پوست صورت و زیر بغل محسوب می‌شود. 

5. درمان تیرگی زیر بغل سیاه با روش میکرونیدلینگ 

روش میکرونیدلینگ برای لیفت و درمان زیر بغل سیاه مورد‌استفاده قرار می‌گیرد. این روش شامل استفاده از یک قلم الکترونیکی با سوز‌های متعدد ریز است که سوراخ‌های عمودی در پوست می‌کند. این آسیب ریز ناشی از سوزن‌ها حتی بدون استفاده از مواد خاصی، موجب سفید کردن زیر بغل می‌شود. 

عملکرد ارتعاشی خودکار قلم، اثربخشی و جذب محصولات را افزایش داده و ترمیم پوست را سرعت می‌بخشد. این درمان با تحریک تولید کلاژن موجب لیفت و کاهش ناهمواری‌های سطح پوست زیر بغل نیز می‌شود. این روش پرطرفدار را می‌توانید با شرکت در دوره های آموزشی پوست و زیبایی در تهران بیاموزید. 

قبل و بعد درمان سیاهی زیر بغل بعد از میکرونیدلینگ 

6. آیا با استفاده از روش‌های خانگی رفع تیرگی زیر بغل در یک هفته امکان‌پذیر است؟ 

روش‌های خانگی برای درمان زیر بغل سیاه غیرتخصصی‌ تلقی می‌شوند، اما در رفع تیرگی زیر بغل سیاه موثر هستند. این ماسک‌های خانگی سفید کننده زیر بغل عبارت‌اند از: 

 • ماسک پوست پرتقال و گلاب 
 • ماسک روغن نارگیل 
 • ماسک سرکه سیب 
 • ماسک زردچوبه 
 • ماسک عسل و شیر 
 • ماسک روغن درخت چای ماسک آلوئه‌ورا 

روش‌های خانگی به میزان روش‌های پیشرفته کلینیکی درمان تضمینی ندارند؛ اما می‌توانند موثر باشند. شما می‌توانید برای داشتن زیربغل روشن یک الی دو مدل از این ماسک‌ها را 2 بار در هفته به‌مدت 15 دقیقه استفاده کنید. 

ماسک زیر بغل برای درمان زیر بغل سیاه 

7. استفاده از بهترین کرم سفید کننده زیر بغل برای جلوگیری از تیرگی پوست

کرم‌های شیمیایی یکی از روش‌های غیر‌کلینیکی و موثر در رفع تیرگی زیر بغل، محسوب می‌شوند که عبارت‌اند از:

 • کرم‌های لایه‌بردار 
 • کرم‌ حاوی ویتامین C 
 • کرم حاوی ویتامین D 
 • کرم‌های رتینوئید
 • کرم حاوی اسید نیاسینامید

ممکن است در برخی مواقع کرم‌های شیمیایی سبب بروز حساسیت شوند؛ بنابراین به‌منظور جلوگیری از هر‌گونه حساسیت و عوارض جانبی، با پزشک خود مشورت کنید. 

بهترین روش سفید کردن زیر بغل با بهره‌گیری از روش‌های کلینیکی 

در این مقاله به رفع سیاهی زیر بغل به روش‌های مختلف پرداختیم. روش‌های خانگی مانند استفاده از ماسک‌ها کمی روی رنگ پوست تاثیرگذار هستند و روش‌های شیمیایی مانند کرم‌های روشن‌کننده نیز تاثیرگذار‌تر از روش‌های خانگی هستند اما درمان تضمینی محسوب نمی‌شوند و اغلب به‌عنوان روش‌های پیشگیری شناخته می‌شوند.

روش‌های پیشرفته پزشکی مانند میکرودرم، میکرونیدلینگ، بوتاکس و لیزر‌ها روش‌هایی تضمینی و ماندگار نسبت به راهکارهای دیگر به‌شمار می‌روند و سفیدی زیر بغل یا بدن با استفاده از این روش‌ها در سریع‌ترین زمان ممکن برای شما ایجاد می‌شود! حال شما می‌توانید با شرکت در دوره‌های آکادمی مای اسکین همه این روش‌های پرطرفدار نوین را بیاموزید و آینده خود را تضمین کنید. 

اشتراک گذاری :

مطالب زیر را حتما مطالعه کنید

نظرانت کاربران

دیدگاهتان را بنویسید