چند روز بعد از لیزر شیو کنیم؟

چند روز بعد از لیزر شیو کنیم؟

شاید شما نیز از آن دسته افرادی باشید که بلافاصله پس از جلسه لیزر، نیاز به شیو کردن پوست خود را حس کرده‌اید، اما این سوال برای‌تان مطرح شده است که «چند روز بعد از لیزر شیو کنیم». در دوره مراقبت از پوست یا کلاس‌های آموزش زیبایی و روش‌های جوانسازی به این نکته اشاره می‌شود که شیو کردن بعد از لیزر نه‌تنها به دریافت نتیجه‌ دلخواه شما کمک می‌کند، بلکه از حساسیت‌های ناخواسته نیز جلوگیری خواهد کرد. در این مطلب، راجع‌به شیو بعد از لیزر و زمان‌بندی مناسب نکاتی را شرح می‌دهیم. اگر همچنان در تردید هستید که «بعد از لیزر کی شیو کنیم» مطالعه این مقاله به شما کمک می‌کند تا پاسخ سوال خود را به‌طورکامل دریافت کنید.

چند روز قبل از لیزر باید شیو کرد؟ زمان مناسب شیو قبل از لیزر

افرادی که برای آموزش لیزر موهای زائد اقدام می‌کنند، در جلسات آموزشی در مورد زمان مناسب شیو قبل از لیزر به آن‌ها نکاتی را آموزش می‌دهند. یکی از این نکات شیو کردن ناحیه مورد‌نظر قبل از لیزر است. از‌این‌رو برای دریافت بهترین نتیجه از لیزر موهای زائد، حداکثر 24 ساعت قبل از هر جلسه ناحیه تحت درمان را شیو کنید. دراین‌صورت پرتوهای لیزر راحت‌تر می‌توانند فولیکول‌های موی کوتاه را پیدا کنند.

لیزر موهای زائد چیست؟

اگر قبل از جلسه لیزر، خیلی زود اصلاح کنید، موها زیادی بلند می‌شود و لیزر آن طور که باید به فولیکول‌ها نمی‌رسد؛ بنابراین اگر این سوال برای‌تان مطرح است «چند روز قبل از لیزر باید شیو کرد» بهترین زمان شیو کردن را از اپراتور خود بپرسید. اپراتور با‌توجه‌به پوست و موهای شما این زمان را تعیین می‌کند.

چند روز بعد لیزر شیو کنیم؟ بهترین زمان شيو كردن بعد از ليزر

بسیاری از افراد از اپراتور لیزر خود می‌پرسند که چه زمانی برای شيو كردن بعد از ليزر اقدام کنیم. بعد از لیزر بلافاصله شیو نکنید و به ناحیه تحت درمان، زمان کافی بدهید تا بهبود یابد. زمانی که پوستتان دیگر به لمس حساس نیست یا وقتی تحریک پوستی بعد از لیزر از بین رفت، می‌توانید اصلاح کنید. بعضی از متخصصان و اپراتورهای لیزر در پاسخ به سوال «بین جلسات لیزر چند بار شیو کنیم»، می‌گویند: بهتر است حداکثر دو بار بین هر دو جلسه لیزر موهای‌تان را شیو کنید. بااین‌حال باز هم بهتر است برای تعداد شیو کردن بین جلسات از اپراتور خود سوال بپرسید.

اپیلاسیون بعد از لیزر؛ بعد از لیزر صورت میشه بند انداخت؟

اغلب اپراتورها توصیه می‌کنند که بعد از 4 یا 5 روز لایه‌‌برداری کنید. لایه‌برداری به پاکسازی ناحیه تحت درمان از موهای آسیب‌دیده کمک می‌کند. به این ناحیه زمان کافی بدهید تا به طور کامل بهبود یابد. همچنین توجه داشته باشید که همه مراجعان در چند روز اول حساسیت و سوزش پوست را تجربه نمی‎کنند، اما این بدان معنا نیست که ناحیه لیزر شده بهبود یافته است.

در‌صورتی‌که شما قصد وارد شدن به حرفه اپراتور لیزر را دارید، پیشنهاد می‌کنیم در دوره آنلاین اپراتور لیزر آکادمی ما ثبت‌نام کنید. در این دوره کلیه مباحث لازم برای یادگیری لیزر موهای زائد آموزش داده می‌شود و شما با فعالیت در کلینیک‌های زیبایی می‌توانید به درآمد قابل توجهی از این کار برسید.

شیو بعد از لیزر با اپیلاسیون؛ آیا بعد از لیزر صورت میشه بند انداخت؟

طی اپیلاسیون موها مستقیما از ریشه زیر پوست بیرون می‌آیند؛ بنابراین اگر بعد از لیزر صورت بند بیندازید، پرتوهای قوی لیزر جایی برای مورد‌هدف قرار دادن نخواهند داشت. در نتیجه اثربخشی لیزر موهای زائد کمتر می‌شود. به همین دلیل توصیه می‌شود شب قبل در حمام موها را با ژیلت اصلاح کنید و افرادی که از وکس و امثال آن استفاده میکردند  و حالا تصمیم به استفاده از لیزر مو دارند حتما از یک ماه قبل از شروع لیزر باید موها توسط ژیلت اصلاح شوند.

البته پاسخ دهی هر پوست و مویی به لیزر متفاوت است و اگر هنوز مطمئن نیستید که چند روز بعد از لیزر شیو کنیم، با اپراتور خود مشورت کنید. معمولا اپراتورهای لیزر همچون افرادی که دوره‌ آموزش کاشت مو را گذرانده‌اند در کلاس‌های آموزشی خود اطلاعات جامعی در این زمینه کسب کرده‌اند. از‌این‌رو به‌خوبی می‌توانند شما را در این زمینه راهنمایی کنند.

زمان مناسب شیو قبل از لیزر کی است؟

آشنایی با چرخه رشد و ریزش موها بعد از لیزر

برای پاسخ به سوال «چند روز بعد از لیزر شیو کنیم» باید به سراغ روند ریزش موها و چرخه رشد آن‌ها برویم. بعد از لیزر، موهای زائد ناحیه مورد‌نظر شروع به ریزش می‌کنند. ریزش مو زائد و تاثیر لیزر روی آن، به چرخه رشد موها بستگی دارد. معمولا هفت تا ده روز پس از جلسه، شاهد ریزش مو‌های زائد ناحیه تحت درمان خواهید بود.

این مو‌ها، همان فولیکول‌هایی هستند که بر اثر برخورد با پرتو لیزر آسیب می‌بینند و دیگر رشد نمی‌کنند. اما سایر فولیکول‌‌هایی که در طول جلسه لیزر در چرخه رشد قرار نگرفته بودند، به رشد خود ادامه خواهند داد.  به همین دلیل است که شرکت در همه جلسات لیزر و تکمیل آن‌ها توسط فرد از اهمیت بالایی برخوردار است.

همانطور که در دوره‌های اموزش تزریق ژل به اپراتورهای نکاتی برای توصیه به مراجعه‌کنندگان آموزش داده می‌شود، در دوره‌های آموزش لیزر موهای زائد نیز نکات مهمی را به اپراتور‌ها آموزش می‌دهند. بدین‌ترتیب شما می‌توانید در این زمینه از اپراتور لیزر خود اطلاعات لازم در مورد چرخه رشد و ریزش موها را کسب کنید.

بعد از اتمام جلسات لیزر چه کنیم؟

در ادامه پاسخ به سوال «چند روز بعد لیزر شیو کنیم» لازم است که به دائمی بودن یا نبودن ریزش و رشد موهای زائد نیز اشاره‌ای داشته باشیم. بدین‌منظور باید گفت که با شرکت در همه جلسات درمانی لیزر مو زائد، حدود ۷۰ تا ۹۰ درصد موهای زائد ناحیه مورد‌نظر شما از بین می‌روند. ازهمین‌رو نیاز به شيو كردن بعد از ليزر تا حد چشمگیری کاهش پیدا می‌کند. بااین‌حال سازمان غذا و داروی آمریکا (FDA)، لیزر را به‌عنوان راهی دائمی برای حذف مو زائد معرفی نکرده است و شما با‌توجه‌به نظر و تشخیص اپراتور خود، باید هر چند ماه یکبار برای شارژ به کلینیک مورد‌نظر مراجعه کنید.

چنانچه شما مدرک لازم برای اپراتور لیزر را دریافت کرده‌اید برای کسب درآمد بیشتر قصد شرکت در دوره آموزش کار با دستگاه هایفو و سایر دستگاه‌های جوانسازی را دارید، در این زمینه آکادمی مای اسکین بهترین انتخاب برای آموزش خواهد بود. زیرا پس از اتمام دوره شما می‌توانید مدرک معتبر فنی حرفه‌ای برای کار در انواع کلینیک‌های زیبایی را نیز دریافت کنید.

شیو بعد از لیزر چه عوارضی دارد؟

لیزر مو‌های زائد هم‌چون از بین بردن خال های سطحی صورت با لیزر ممکن است عوارضی به‌همراه داشته باشد. البته همه این عوارض موقتی و نادر بوده و بعد از مدت کوتاهی از بین می‌روند. در مواردی ممکن است فرد متوجه قرمزی و تورم خفیفی، شبیه به آفتاب سوختگی روی پوست شود. این اثرات برای حداقل چند ساعت و حداکثر دو روز ادامه داشته و به‌سرعت از بین می‌روند. ازهمین‌رو اگر بپرسید برای جلوگیری از عوارض بعد از لیزر صورت چه کنیم، استفاده از کرم ضدآفتاب و دست نزدن به پوست را به شما توصیه می‌کنیم.

آگاهی از بهترین زمان برای شيو كردن بعد از ليزر با راهنمایی اپراتور‌های کلینیک زیبایی

در این مقاله به سوال «بعد از لیزر کی شیو کنیم» پاسخ دادیم. علاوه‌بر این، هر آنچه را که باید درباره شیو بعد از لیزر و هم‌چنین قبل از آن بدانید را شرح دادیم. با‌توجه‌به نکاتی که در این مقاله ذکر شد دانستیم که زمان مناسب برای شیو قبل از لیزر، 24 ساعت پیش از جلسه لیزر درمانی شما است. برای شیو کردن بعد از لیزر نیز حداقل باید ۳ الی ۴ روز صبر کنید. در‌صورتی‌که شما علاوه‌بر این سوال در مورد تعداد جلسات لازم برای مزوتراپی نیز سوال دارید، پیشنهاد می‌کنیم مقاله «چند جلسه مزوتراپی برای لک صورت لازم است» را مطالعه کنید. اگر سوالی نیز در مورد نکات مراقبت قبل یا بعد از لیزر را نیز دارید، در قسمت نظرات از کارشناسان ما بپرسید.

اشتراک گذاری :

مطالب زیر را حتما مطالعه کنید

نظرانت کاربران

دیدگاهتان را بنویسید