قبل لیزر چکار کنیم؟ اقدامات قبل از لیزر موهای زائد

بررسی اقدامات مهم قبل از لیزر موهای زائد

لیزر روشی موثر و مطمئن برای حذف موهای زائد محسوب می‌شود که طرفداران بسیاری را به خود جذب کرده است. اقدامات قبل از لیزر موهای زائد و رعایت آن برای رسیدن به نتیجه دلخواه، نقش مهمی دارد، که عدم‌توجه به این اقدامات تاثیرات منفی در نتیجه لیزر خواهد داشت. حتما سوالی در ذهن شما شکل می‌گیرد که قبل لیزر چکار کنیم؟ در ادامه به همه نکات و اقدامات قبل از لیزر بدن خواهیم پرداخت تا تاثیرات مثبت را از لیزر دریافت کنید. 

اصلاح با بند و اپیلاسیون کردن قبل از لیزر ممنوع 

هدف دستگاه لیزر، از بین بردن موهای زائد صورت برای همیشه و همینطور موهای سایر نقاط است. این تکنولوژی ریشه مو را مورد‌هدف قرار می‌دهد؛ بنابراین از کندن و حذف مو به روش اپیلاسیون، وکس و بند خودداری کنید.

دقت داشته باشید که در‌صورتی‌که قصد انجام لیزر را دارید، حداقل از یک ماه قبل‌تر به‌هیچ‌عنوان اپیلاسیون نکنید. اپیلاسیون و وکس باعث ضعیف شدن ریشه‌های مو می‌شوند؛ بدین‌ترتیب اشعه و نور لیزر قادر به سوزاندن ریشه‌های مو نخواهد بود. 

حتما قبل از لیزر موهای زائد، شیو کنید. 

در پاسخ به سوال قبل لیزر چکار کنیم؟ باید بگوییم که یکی از مهم‌ترین اقدامات قبل لیزر موهای زائد، شیو موهای بدن است، زیرا شیو کردن منجر‌به مقاوم شدن ریشه مو می‌شود. البته دقت داشته باشید که حداکثر 24 ساعت قبل از لیزر، شیو کنید، تا فقط ریشه مو باقی بماند. 

چنانچه مو در سطح پوست باقی بماند، اشعه لیزر آن را می‌سوزاند و کز خوردن مو، باعث سوختگی پوست آن ناحیه خواهد شد. اگر شما دوره‌های آموزش لیزر موهای زائد را دیده باشید، زمان مناسب لیزر و همه اقدامات قبل از لیزر را می‌دانید.

شیو کردن؛ یکی از اقدامات قبل لیزر موهای زائد 

قبل از لیزر موهای مناطق مورد‌نظر را رنگ نکنید. 

همانطور که پیش‌تر به آن اشاره شد، لیزر موهای زائد رنگدانه‌های موجود در فولیکول مو را مورد‌هدف قرار می‌دهند. در واقع نور لیزر جذب رنگدانه‌های مو شده و منجر‌به ضعیف شدن موها می‌شود. هر‌گونه اعمال تغییر در رنگ مو به‌شکل دکلره که باعث از بین رفت رنگدانه مو می‌شود، عملکرد لیزر را مختل می‌کند.

سفید شدن مو بر اثر رنگ، باعث کاهش دقت لیزر می‌شود؛ بنابراین هر‌گونه اقدام در تغییر رنگ مو، باید از 6 هفته قبل از لیزر متوقف شود. اگر علاوه‌بر لیزر موهای صورت، قصد انجام اقدامات زیبایی  را دارید، میکرونیدلینگ روشی موثر در جوانسازی صورت است؛ قیمت میکرونیدلینگ صورت نیز بستگی به نوع پوستتان متغیر خواهد بود. 

حذف فولیکول‌های مو طبیعی با لیزر 

قبل از لیزر آفتاب گرفتن ممنوع است

یکی از مراقبت های قبل از لیزر جلوگیری از برنزه کرده است. رفع موهای زائد با استفاده از اشعه و نور اعمال می‌شود و روی پوست نیز تاثیر می‌گذارد. در‌صورتی‌که بدن شما قبل از لیزر، در برابر آفتاب قرار بگیرد؛ نمی‌تواند اشعه و نور را تحمل کند. پس از لیزر مو ممکن است پوست شما دچار سوختگی و لکه شود که به‌دلیل ضعیف شدن پوست در برابر آفتاب گرفتن است.

به‌خاطر داشته باشید اجتناب از انجام سولار و برنزه کردن بدن از مهم‌ترین اقدامات قبل و بعد از لیزر موهای زائد به‌شمار می‌رود؛ بنابراین بهتر است حداقل 2 هفته پیش از لیزر، برای طولانی مدت در معرض آفتاب قرار نگیرید. قیمت لیزر موهای زائد به نوع دستگاه و تعداد جلسات شما بستگی دارد که با آفتاب گرفتن، هزینه و جلسات درمانی آن را تحت‌تاثیر قرار می‌دهد. 

آفتاب نگرفتن برای عملکرد موثر لیزر و جلوگیری از نسوختن پوست 

حتما قبل از لیزر به دارو‌های مصرفی توجه کنید

از مهم‌ترین اقدامات لازم قبل از لیزر موهای زائد می‌توان به دارو‌های مصرفی اشاره کرد.، دقت داشته باشید که گاهی مصرف برخی از دارو‌ها مانند آنتی‌بیوتیک‌ و رتینوئید تاثیر بسزایی در رشد مو دارند و مصرف آن‌ها همواره منجر‌به ایجاد تداخل در عملکرد لیزر می‌شود. 

پیش از انجام لیزر اطلاعات دارو‌های مصرفی را در اختیار تکنسین کلینیک قرار دهید، مخصوصا داروهایی ضد‌بارداری و آنتی‌بیوتیک که باعث حساس شدن بدن به نور می‌شوند. برخی از داروها منجر‌به حساس شدن پوست می‌شوند که بی‌توجهی به آن باعث سوختگی و لکه دار شدن پوست خواهند شد. 

آرایش نکردن یکی از اقدامات قبل از لیزر موهای زائد

یکی از سوالاتی که ذهن مراجعه‌کنندگان را درگیر کرده است این است که قبل از لیزر چه کارهایی انجام دهیم؟ یکی از مهم‌ترین اقدامات قبل از لیزر بدن و صورت، استحمام است. در‌واقع این اقدام به‌دلیل پاک شدن سطح پوست از مواد آرایشی بهداشتی انجام می‌شود. 

وجود مواد آرایشی یا کرم و لوسیون روی پوست، نتیجه لیزر را تحت‌تاثیر قرار می‌دهند؛ بنابراین وجود مواد آرایشی و بهداشتی مانند پماد و دئودورانت، مانع از جذب صحیح نور خواهند شد. اگر شما علاقه‌مند به آموزش کار با دستگاه لیزر و وارد شدن به بازار کار لیزر موهای زائد هستید، با پرداخت هزینه دوره آموزش لیزر موهای زائد در تهران ( آکادمی مای اسکین) همه نکات لازم را آموزش خواهید دید.

دوش گرفتن؛ یکی از اقدامات قبل از لیزر موی زائد

آموزش لیزر موهای زائد در آکادمی تخصصی مای اسکین و دریافت مدرک معتبر 

در این مقاله به سوالات شما در مورد اینکه قبل لیزر چکار کنیم پاسخ دادیم. شیو کردن و حمام یکی از مهم‌ترین اقدامات قبل از لیزر به‌شمار می‌رود. علاوه‌بر این، برای انجام اقدامات قبل از لیزر بدن، باید از آفتاب گرفتن، دارو‌های ممنوعه و اپیلاسیون کردن خودداری کنید. 

اگر شما علاقه‌مند به شرکت در دوره‌های آموزشی لیزر هستید، با شرکت در دوره لیزر موهای زائد آکادمی مای اسکین، می‌توانید تکنیک‌های پیشرفته کار با لیزر موهای زائد را مطابق با جدید‌ترین متد‌های روز دنیا آموزش ببینید و در پایان آموزش، مدرک معتبر دریافت کنید. 

اشتراک گذاری :

مطالب زیر را حتما مطالعه کنید

نظرانت کاربران

دیدگاهتان را بنویسید