مراقبت های قبل از هایفو؛ قبل از هایفوتراپی چه کنیم؟

بررسی و معرفی مراقبت های قبل از هایفو

هایفو روشی برای جوانسازی و لیفت پوست که باید برای دریافت تاثیرات مثبت آن، باید نکاتی را قبل از انجام هایفوتراپی رعایت کرد. حال این نکات شامل چیست؟ استحمام، پاک کردن آرایش و عدم استفاده از برخی از داروها و سایر اقدامات است که در ادامه شما را با این مراقبت‌های قبل از هایفو آشنا خواهیم کرد، تا نتایج مثبتی را دریافت کنید. 

استحمام  پیش از هایفوتراپی 

شاید سوالی ذهن شما را درگیر کند که مهم‌ترین مراقبت های قبل از هایفو چیست؟ یکی از اقدامات مهم قبل از هایفوتراپی استحمام است. حمام کردن در روز قبل از هایفو باعث می‌شود که همه آلودگی‌ها از روی پوست از بین برود. 

از بین رفتن آلودگی‌های صورت منجر‌به باز‌تر شدن منافذ پوست می‌شود و زمینه را برای تاثیر مثبت نتایج هایفوتراپی فراهم می‌کند. 

دوش گرفتن ؛ یکی از اقدامات مهم قبل از انجام هایفوتراپی 

بدون آرایش به مرکز هایفوتراپی مراجعه کنید. 

جلسه درمان هایفوتراپی، ژلی مخصوص روی پوست شما ریخته می‌شود و سپس هندپیس هایفو روی سطح پوست شما گذاشته خواهد شد. بهتر است پیش از انجام هایفوتراپی صورت، پوستتان را به‌طور کامل تمیز نمایید و آرایش صورتتان را پاک کنید. 

بهتر است در روز درمان و پس از استحمام روی ناحیه تحت درمان از هیچ‌گونه مواد آرایشی استفاده نکنید.

قبل از هایفوتراپی در‌صورت باردار بودن و مصرف داروی خاص به پزشک اطلاع دهید. 

قبل از انجام هایفوتراپی یکی از مهم‌ترین مواردی که می‌بایست به پزشک خود اطلاع دهید، بارداری و استفاده از دارو‌های خاص است. چنانچه از دارویی خاص استفاده می‌کنید، می‌بایست حتما آن را با پزشک مطرح کنید تا با تشخیص پزشک در‌صورت لزوم پیش از انجام هایفو، داروی خود را قطع کنید. 

همچنین دوران بارداری دورانی بسیار حساس است که نیازمند به مراقبت‌های ویژه خواهد بود، به همین علت قبل از انجام هایفوتراپی چنانچه باردار هستید، این مسئله را بازگو کنید تا پزشک راه‌حل درست را تشخیص دهد. 

باردار بودن و تداخل در جلسه درمانی هایفوتراپی 

عدم استفاده از داروهای فشار خون و الکل قبل هایفو 

یکی از مراقبت های قبل هایفو، باید استفاده از داروهای تنظیم کننده فشار خون را به تعویق بی‌اندازید و حتما برای مقدار مصرف دارو‌ها و زمان مصرف آن‌ها با پزشک مشورت کنید. 

همچنین بهتر است از چند روز قبل از هایفوتراپی از استفاده از نوشیدنی‌های الکلی و مصرف دخانیات پرهیز نمایید. البته متخصصانی که دوره‌های آموزش هایفو را به‌طور کامل گذرانده‌اند، همه این نکات را به شما قبل از انجام هایفو توصیه می‌کنند. 

زمان تزریق بوتاکس با هایفوتراپی تداخل نداشته باشند. 

یکی از روش‌های جوانسازی پوست تزریق بوتاکس است که باید بین روش هایفوتراپی و تزریق بوتاکس حداقل2 ماه فاصله نیاز است؛ بنابراین اگر به‌تازگی تزریق بوتاکس انجام داده‌اید حوصله به خرج دهید تا اثرات آن جذب پوست شود. 

بهتر است که همزمان با هایفو، تجربه سایر درمان‌ها مانند تزریق بوتاکس ،تزریق فیلر یا استفاده از دستگاه‌های جوانسازی و لیزر صورت را نداشته باشید تا درمانتان تاثیرات مثبتی داشته باشد. اگر شما علاقه‌مند کار با دستگاه های لاغری و زیبایی هستید برای اطلاعات کامل‌تر در مورد دوره های آموزشی کار با دستگاه لاغری و زیبایی با ما تماس بگیرید. 

قطع مصرف داروی آنتی بیوتیک؛ یکی از مراقبت های قبل از هایفو 

اگر آنتی بیوتیک مصرف می‌کنید و قصد انجام هایفوتراپی صورت و بدن خود را دارید، ممکن است مجبور شوید داروهای خود را قطع کنید. برخی از داروها مانند آنتی بیوتیک پوست شما را نسبت‌به نور حساس می‌کند. 

در صورت مصرف آنتی بیوتیک، ممکن است لازم باشد جلسه هایفوتراپی خود را به‌مدت 2 هفته به بعد از اتمام مصرف آنتی بیوتیک، به تعویق بی‌اندازید. 

قطع مصرف داروهای خاص و آنتی بیوتیک قبل از انجام هایفوتراپی 

نکات و ممنوعیت‌های قبل از انجام هایفو 

حتما باید برای مراقبت های قبل از هایفو نکاتی را در نظر بگیرید که در ادامه به معرفی آن‌ها خواهیم پرداخت: 

  • حتما از  برنزه کردن خودداری کنید، زیرا پوست آفتاب سوخته نتیجه درمان را مختل می‌کند. 
  • از استفاده از همه مواد شیمیایی مانند لایه‌برداری که پوست را تحریک می‌کند، اجتناب کنید. 
  • مراجعان در‌صورت داشتن تبخال نباید هایفوتراپی را انجام دهند؛ 
  • چنانچه در بدن خود جسم فلزی مانند پروتز یا پیرسینگ دارید، به پزشک خود اطلاع دهید. 
  • برخی از متقاضیان در مورد روش‌های درمانی و زیبایی ترس دارند؛ بنابراین می‌توانند قبل از درمان با مشورت پزشک از داروهای ضد‌اضطراب استفاده کنند. 
  • در صورت داشتن فیلر در صورت ، حتما به پزشک خود اطلاع دهید.

همچنین علاوه‌بر این نکات، با افرادی که تجربه انجام هایفوتراپی را داشته‌اند مشورت کنید. با بررسی و مشورت از این افراد علاوه‌بر برطرف سازی سوالات خود می‌توانید با نتایج هایفوتراپی به‌طور کامل آشنا شوید. 

آفتاب سوختگی و انجام هایفوتراپی؛ تداخل در روند مثبت هایفوتراپی 

حتما در مورد مرکز انتخابی‌تان برای انجام هایفوتراپی تحقیق کنید. 

هایفوتراپی یکی از روش‌های درمانی و زیبایی پوست است که چین‌و‌چروک‌های پوست را از بین می‌برد و در لیفت صورتتان نقش مهمی ایفا می‌کند. البته برای انجام این روش از زیبایی باید مراقبت‌هایی مانند دوش گرفتن، قطع مصرف داروهای خاص، دوری از آفتاب و سایر اقدامات را در نظر داشته باشید تا نتایج مثبتی از درمان دریافت کنید. 

قبل از همه این مراقبت‌ها نکاتی که می‌بایست باید آن را در اولویت قرار دهید انتخاب بهترین مرکز هایفوتراپی است که  مای اسکین می‌تواند یکی از بهترین انتخاب‌های شما در جهت زیبایی بدون عوارض باشد. برای کسب اطلاعات دقیق‌تر با شماره‌های درج شده در سایت تماس بگیرید تا کارشناسان ما شما را راهنمایی کنند. 

اشتراک گذاری :

مطالب زیر را حتما مطالعه کنید

نظرانت کاربران

دیدگاهتان را بنویسید