چند روز بعد از بوتاکس صورت میشه مو رنگ کرد؟

بررسی سوال «چند روز بعد از بوتاکس صورت میشه مو رنگ کرد؟»

بوتاکس صورت یک روش‌جوانسازی صورت محسوب می‌شود و با انتخاب رنگ مو نیز به زیبایی و جوانی صورت شما افزوده می‌شود. اما اگر قصد انجام این روش‌های زیباسازی را دارید و  نمی‌دانید چند روز بعد از بوتاکس صورت میشه مو رنگ کرد؟ ما در این مقاله به شما اطلاعات کامل و جامع در مورد مدت زمان لازم برای رنگ کردن مو پس از تزریق، دلایل صبر کردن، نکات اساسی و مراقبت‌های رنگ مو بعد از تزریق بوتاکس را شرح خواهیم داد تا تصمیم درستی بگیرید. 

مدت زمان لازم برای رنگ کردن مو بعد از تزریق بوتاکس

یکی از رایج‌ترین سوال افرادی که از این روش زیبایی استفاده می‌کنند این است که چند روز بعد از بوتاکس میشه مو رنگ کرد؟ این افراد باید بدانند که هر چقدر فاصله بین تزریق بوتاکس و رنگ مو بیشتر باشد، بهتر است. توصیه‌های متفاوتی برای رنگ کردن مو پس از تزریق وجود دارد، برخی از متخصصان حداقل زمان لازم را 24 ساعت توصیه می‌کنند و برخی پزشکان حدود 2 تا 3 هفته زمان را در نظر می‌گیرند. 

البته این موضوع به نوع پوست و مواد تزریقی هم بستگی دارد برخی از افراد پوست حساسی دارند که حداقل 7 روز مدت زمان برای آن‌ها ضروری است و برخی نیز مواد تزریقی را زود جذب می‌کنند که رنگ کردن مو بعد از 24 ساعت هم مشکلی برای آن‌ها ایجاد نمی‌کند. 

در هر صورت پیشنهاد ما برای انجام اقدامات زیبایی مانند هایفو غبغب، مراجعه به پزشک است تا از راهنمایی‌های کاربردی روش‌های زیبایی بهره‌مند شوید. 

تزریق بوتاکس قبل از رنگ مو 

دلایل صبر کردن برای رنگ مو بعد از بوتاکس چیست؟ 

همانطور که پیش‌تر گفته شده است برای رنگ مو بعد از بوتاکس صورت باید یک بازه زمانی مشخص را در نظر بگیرید، زیرا تزریق بوتاکس باعث التهاب و تورم در ناحیه درمان می‌شود و رنگ کردن مو در این زمان این التهابات پوستی را افزایش می‌دهد. مواد بوتاکس نیز حاوی سم بوتولینوم است که رنگ مو اثرات آن را تحت‌تاثیر قرار می‌دهد. 

همچین علاوه‌بر رنگ مو، لیزر نیز همانند رنگ کردن مو تاثیرات بوتاکس را کاهش دهد، برای اطلاعات کامل‌تر در مورد جلسات درمان و قیمت لیزر با دستگاه الکساندرایت به خدمات سایت مای اسکین مراجعه کنید.

آیا رنگ کردن مو روی مواد بوتاکس تاثیر می‌گذارد؟ 

به‌طور کلی رنگ مو و ماد بوتاکس هر دو از ترکیبات شیمیایی مختلفی ساخته شده‌اند. این ترکیبات صنعتی و شیمیایی رنگ مو قادر به نفوذ در داخل سر است. اگر مواد بوتاکس به‌خوبی جذب پوست نشود، ممکن است ترکیبات رنگ مو با مواد بوتاکس واکنش نشان دهد. 

در‌صورت وقوع چنین حادثه‌ای کارایی و اثرات مواد بوتاکس تا حد قابل‌توجهی کاهش می‌یابد و از طرفی دیگر موهای شما نیز رنگ دلخواهتان را نمی‌گیرد. البته اگر قصد داشتن پوستی صاف و جوان را دارید، روش میکرونیدلینگ نیز درمان قطعی چین‌وچروک به‌شمار می‌رود که با مراجعه به مرکز میکرونیدلینگ معتبر، نه‌تنها صورتی صاف خواهید داشت بلکه پس از مدت خیلی کوتاه می‌توانید موهای خود را رنگ کنید.  

مراجعه به متخصص برای تزریق بوتاکس 

آیا رنگ مو بر طول عمر بوتاکس صورت تاثیر می‌گذارد؟ 

رنگ مو و بوتاکس دو موضوع مجزا هستند و تاثیری بر یکدیگر ندارند. اگر رنگ مو در زمان مناسبی بعد از تزریق بوتاکس، انجام شود، تاثیری بر طول عمر پیشانی ندارد و هیچ تحقیقی هم این ادعا را تایید نمی‌کند. شما فقط با در نظر گرفتن زمان لازم برای رنگ مو، می‌توانید هم به رنگ مو و هم به نتیجه تزریق دلخواهتان دست یابید. 

البته که اگر مسئله شما تاثیرپذیری عالی بوتاکس است، باید به این موضوع بیاندیشید که چه کسانی مجوز تزریق ژل و بوتاکس دارند و به همان مراکز مراجعه کنید تا بهترین نتیجه را از تزریق بوتاکس دریافت کنید. 

آیا قبل از رنگ کردن مو بعد از بوتاکس، به پزشک مراجعه کنیم؟ 

بسیاری بر این باور هستند که بعد از گذشت 1 الی 2 هفته از تزریق بوتاکس می‌توانید نسبت به رگ کردن موهای خود اقدام کنید. اما همان‌طور که در قسمت‌های قبلی توضیح دادیم، این موضوع کاملا به نوع پوست و مواد بوتاکس دارد و مشکلات آن برای هر شخصی متفاوت است. 

بنا‌بر‌این؛ توصیه ما به شما مراجعه به پزشک است که متخصص با در نظر گرفتن نوع پوست و میزان تاثیر مواد به پوستتان، زمان مناسب رنگ کردن موهایتان را به شما اطلاع دهد. 

اگر شما علاوه‌بر بوتاکس، علاقه‌مند به یادگیری روش‌های زیباسازی صورت همچون هایفو هستید، مرکز تخصصی پوست و مو مای اسکین، دوره آموزش هایفو غبغب و صورت را با مدرک معتبر برای برای شما عزیزان برگزار می‌کند. 

مراجعه به متخصص برای تزریق بوتاکس 

نکات مهم و کاربردی رنگ مو بعد از بوتاکس صورت 

رنگ مو بعد از بوتاکس صورت نکات مهمی دارد که باید به آن توجه داشت تا مشکلی از نظر کیفیت، ماندگاری و سلامتی برای شما ایجاد نشود؛ این نکات مهم عبارت‌اند از: 

  • از یک رنگ شیمیایی ملایم برای رنگ کردن مو‌های خود استفاده کنید. 
  • حتما از محصولات با کیفیت مانند سرم، روغن و ماسک مو استفاده کنید؛ زیرا پس از رنگ کردن پوست سر حساس می‌شود. 
  • از رنگ کردن مو در ناحیه بوتاکس خودداری کنید؛ به‌عنوان مثال: اگر بوتاکس پیشانی انجام دادید، از رنگ کردن ریشه موهای ناحیه پیشانی خودداری کنید. 
  • برای اطمینان بیشتر از تست حساسیت قبل از رنگ کردن مو استفاده کنید. این کار می‌تواند به شما کمک کند تا از واکنش آلرژیک احتمالی جلوگیری کنید.
  • برای رنگ کردن مو بعد از بوتاکس عجله نکنید؛ بهتر است تا دو هفته صبر کنید. 

با رعایت این نکات، خطری سلامت شما را تهدید نمی‌کند و اثرات بوتاکس را کاهش نمی‌دهد. البته با شرکت در دوره های آموزشی کار با دستگاه لاغری و نحوه انجام تزریقات در آکادمی مای اسکین، همه نکات قابل‌توجه زیباسازی بدن و صورت را با دستگاه و تزریقات به شما آموزش می‌دهند. 

نکات‌های اساسی رنگ مو بعد تزریق بوتاکس 

بهترین روش تزریق بوتاکس در آکادمی تخصصی مای اسکین 

در مقاله چند روز بعد از بوتاکس میشه مو رنگ کرد همه دلایل صبر کردن رنگ مو بعد از بوتاکس شرح داده شده است و بهترین مدت زمان رنگ مو پس از تزریق بوتاکس را به شما توضیح داده‌ایم. 

حتما قبل از رنگ کردن مو به پزشک مراجعه کنید تا با تشخیص پوست و مواد تزریقی، زمان مناسب رنگ کردن مو را به شما توصیه کند؛ اما اگر قصد جدی برای رنگ مو را دارید به نکاتی همچون تست حساسیت، استفاده از محصولات با کیفیت و به رنگ موی ملایم توجه داشته باشید. 

مرکز تخصصی مای اسکین با برگزاری دوره‌های زیبایی مانند تزریقات بوتاکس و فیلر، هایفو و آر اف فرکشنال و لاغری موضعی با دستگاه‌های نوین بهترین شیوه روش درمان را برای شما با مدرک معتبر فراهم نموده‌اند تا خودتان به‌تنهایی قادر به انجام اقدامات زیبایی شوید. 

اشتراک گذاری :

مطالب زیر را حتما مطالعه کنید

نظرانت کاربران

دیدگاهتان را بنویسید