آیا لیزر موهای زائد باعث نازایی می‌شود؟

آیا لیزر موهای زائد باعث نازایی می‌شود؟

آیا لیزر موهای زائد باعث نازایی می‌شود؟ قیمت لیزر مو زائد چقدر است؟ لیزر موهای زائد چه عوارضی به همراه دارد؟ اینها سوالاتی هستند که معمولا خانم‌ها در هنگام لیزر مو زائد با آن مواجه می‌شوند. امروزه خانم‌ها برای رسیدن به ظاهری جذاب، اقدامات زیادی در حوزه پوست و زیبایی انجام می‌دهند که یکی از مهم‌ترین آنها، لیزر موهای زائد است.

لیزر موهای زائد می‌تواند تأثیر زیادی در ظاهر شما داشته باشد، اما طبیعتاً در برخی از مواقع احتمال مواجهه با یک‌سری از عوارض وجود دارد. به‌جرئت می‌توان گفت که نازایی زنان بزرگ‌ترین عوارضی است که در برخی از شبکه‌های اجتماعی برای لیزر موهای زائد تعریف می‌شود، اما سؤال اینجاست که واقعاً لیزر موهای زائد باعث نازایی می‌شود؟ برای فهمیدن جواب این سؤال با ما همراه باشید تا به بررسی عوارض لیزر موی زائد و خطرات آن در نازایی زنان بپردازیم.

ارتباط لیزر موی زائد با نازایی زنان

انجام هرگونه عمل زیبایی باید با اطلاعات و کامل انجام گیرد تا به‌خوبی از انجام پروسه کار و مسائل مربوط به آن آگاه شوید. برای مثال از قصد انجام میکرونیدلینگ را دارید، علاوه بر کسب اطلاعات درباره هزینه میکرونیدلینگ، از عوارض و مزایای آن هم آگاه شوید.

انجام لیزر موهای زائد هم به‌مانند تمام عمل‌های زیبایی مزایا و معایب خاص خود را دارند، اما بدون شک تا زمانی که اطلاعات خود در این زمینه را کامل نکنید، هرگونه شایعه و یا خبر نادرست درباره لیزر مو را باور می‌کنید. هنگامی که به پروسه لیزر موی زائد و عوارض ناشی از آن نگاه می‌کنید، خواهید دید که عوارضی مانند نازایی زنان در هیچ منبع معتبری ذکر نشده است.

هنگامی که شما لیزر موهای زائد را انجام می‌دهید، تنها سطح پوست، فولیکول و رنگ‌دانه مو تحت‌تأثیر لیزر قرار می‌گیرد؛ بنابراین لیزر و پرتوهای آن اصلاً به بافت‌های بدن و تخمدان نمی‌رسند تا تأثیر لازم را روی زایمان خانم‌ها بگذارند. درواقع می‌توان گفت که اگر عوارض لیزر به زایمان خانم‌ها ربط داشت و کوچک‌ترین مشکلی در پروسه زایمان ایجاد می‌کرد، هیچ‌کدام از کلینیک‌های زیبایی آن را ارائه نمی‌کردند. در دوره‌های آموزشی کار با دستگاه لاغری هم درباره سوالات زیادی درباره تاثیرات این دستگاه در نازایی مطرح و به آنها پاسخ داده می‌شود.

رد تمام شایعات لیزر مو

نازایی در زنان تنها یکی از شایعات حوزه لیزر مو است؛ در بسیاری از منابع نامعتبر شایعات دیگری هم درباره لیزر مو وجود دارد که این امر افراد زیادی را برای انجام لیزر بر سر دوراهی قرار می‌دهد. یکی از این شایعات بزرگ، مواجهه با بیماری سرطان است؛ وجود همچین شایعه بزرگی قطعا متقاضیان لیزر مو را از انجام این کار منصرف می‌کند. شما باید بدانید که لیزر مو زائد نه تنها باعث نازایی زنان نمی‌شود، بلکه هیچ‌گونه تاثیری در ایجاد بیماری سرطان و یا مشکلات پوستی نمی‌گذارد. البته به این مورد توجه داشته باشید که برای انجام خدمات لیزر مو سعی کنید برای لیزر مو به افرادی مراجعه کنید که دارای مدرک لیزر موهای زائد هستند.

به‌طورکلی هرگونه شایعه‌ای که درمورد لیزر مو شنیدید، از طریق منابع معتبر صحت آن را بررسی کنید. لیزر مو از آن دسته عمل‌های زیبایی است که عوارض بسیار کمی به همراه دارد؛ بنابراین هیچگونه نگرانی بابت آن نداشته باشید.

ارتباط لیزر موی زائد با نازایی زنان

مهم‌ترین عوارض لیزر موهای زائد

در حالت کلی باید بدانید که انجام لیزر موهای زائد عوارض مختلفی مانند قرمزی و التهاب، تغییر رنگ دانه‌ها، سوختگی پوست، در، ناراحتی و… را به همراه خواهد داشت. اگر تمامی منابع را بررسی کنید، شاید با عوارض دیگری مانند ایجاد زخم و عفونت روبرو شوید، اما هرگز در میان عوارض لیزر موهای زائد، با نازایی خانم‌ها مواجه نخواهید شد. شما می‌توانید با سپری کردن آموزش آنلاین لیزر موهای زائد، می‌توانید اطلاعات کاملی درباره جزئیات انجام کار به دست بیاورید،

نکات مهم برای لیزر موهای زائد

فرقی نمی‌کند برای از بین بردن خال صورت در یک روز به دکتر زیبایی مراجعه می‌کنید یا لیزر موهای زائد، شما در هر صورت باید قبل و بعد از انجام هرگونه عملیات زیبایی، یک‌سری نکته خاص را رعایت کنید. اولین و مهم‌ترین نکته که بسیاری از افراد به آن بی‌توجهی می‌کنند، انجام فعالیت‌های ورزشی بعد از انجام عملیات لیزر موی زائد است.

توجه داشته باشید که در کنار فعالیت‌های ورزشی، انجام تفریحات مختلفی مانند استخر و جکوزی، می‌تواند عوارش لیزر مو را تشدید کرده و شما را با مشکلات و چالش‌های جدی روبرو کند؛ بنابراین باید بعد از لیزر از رفتن به استخر و جکوزی هم خودداری کنید.

مواردی که در ادامه معرفی می‌کنیم، مهم‌ترین نکات قبل و بعد از لیزر موهای زائد هستند.

  • 48 ساعت قبل از لیزر، ناحیه موردنظر را اصلاح کنید.
  • یک ماه قبل از لیزر عملیاتی مانند اپیلاسیون و کندن موها از ریشه را انجام ندهید.
  • قبل از لیزر موهای زائد، محصولات پوستی را از ناحیه موردنظر پاک کنید.
  • تا 48 ساعت از محصولات پوستی استفاده نکنید.
  • در دوره قاعدگی عملیات لیزر را انجام ندهید.
  • سعی کنید برای لیزر موهای زائد به افراد مراجعه کنید که در  دوره‌های آموزشی پوست و زیبایی در تهران شرکت کرده باشند.

نکات مهم برای لیزر موهای زائد

لیزر موهای زائد با مای اسکین

در این مقاله به بررسی پاسخ این سوال پرداختیم که آیا لیزر موهای زائد باعث نازایی می‌شود یا خیر. همان‌طور که اشاره شد، شایعات زیادی درباره لیزر موهای زائد وجود دارد که بیشتر این شایعات درست نیست.

 آکادمی پوست و مو مای اسکین یکی از بهترین و تخصصی‌ترین آکادمی‌های پوست و مو است که علاوه بر، خدمات متنوعی در حوزه لیزر موهای زائد ارائه می‌کند از بهترین مرکز هایفوتراپی در تهران به شمار می‌رود. همچنین آکادمی مای اسکین مدرک لیزر موهای زائد را هم به متقاضیان ارائه می‌کند تا در این زمینه مشغول فعالیت شوند.

در این مطلب به طور کامل ارتباط لیزر موی زائد با نازایی خانم‌ها را مورد بررسی قرار دادیم؛ اگر همچنان درباره لیزر موی زائد و نحوه انجام آن سؤال خاصی دارید، با مشاوران مای اسکین تماس بگیرد.

اشتراک گذاری :

مطالب زیر را حتما مطالعه کنید

نظرانت کاربران

دیدگاهتان را بنویسید