قبل از میکرونیدلینگ چه باید کرد؟ مراقبت های قبل از میکرونیدلینگ

معرفی مراقبت های مهم قبل از انجام میکرونیدلینگ

آیا قصد جوانسازی صورت با روش زیبایی میکرونیدلینگ دارید و اقدامات قبل از انجام میکرونیدلینگ را نمی‌دانید؟ میکرونیدلینگ در مقایسه با بسیاری از درمان‌های زیبایی دیگر، اقدامات و آمادگی‌های ساده‌تری دارد. دستورالعمل‌های مراقبت قبل از میکرونیدلینگ باید حداقل 24 تا 48 ساعت قبل از جلسه درمانی، بسته به نوع پوست رعایت شود. در این مقاله ما به شما می‌گوییم که قبل از میکرونیدلینگ چه باید کرد و مراقبت های آن را شرح می‌دهیم تا دوره درمانی بدون عوارض داشته باشید. 

یافتن بهترین مرکز تخصصی میکرونیدلینگ 

یکی از نکات مهمی که قبل از میکرونیدلینگ باید بدانیم این است که این روش باید تحت نظارت پزشک و افرادی که آموزش میکرونیدلینگ را دیده‌اند و مدرک معتبری دارند، انجام شود. فرد متخصص با ارزیابی پوست شما، جلسات و میزان مشکلات پوستی شما را تشخیص می‌دهد.

انتخاب بهترین مرکز میکرونیدلینگ به شما کمک می‌کند، بدون نگرانی در مورد نوع دستگاه و نحوه کار متخصص، پوستی شفاف و درخشان داشته باشید. 

ارزیابی پوست قبل از انجام میکرونیدلینگ توسط پزشک 

آگاهی از وضعیت پوست قبل از انجام میکرونیدلینگ 

سلامت پوست؛ یکی از مهم‌ترین اقدامات قبل از میکرونیدلینگ است. اگر عفونت پوستی یا جوش فعال که شامل تبخال، کهیر، واکنش‌های آلرژیک، پسوریازیس، آکنه فعال و اگزما دارید، این روش زیبایی و درمانی یا حتی سایر روش‌های زیبایی دیگر مانند هایفوتراپی را انجام ندهید.  

بنابراین اگر از وضعیت جسمانی و سلامت پوست برخوردار نیستید، باید درمان خود را به یک زمان دیگر موکول کنید. اگر علاقه‌مند به اطلاع از مراقبت، قیمت هایفوتراپی صورت و میکرونیدلینگ پوست هستید، با ما تماس بگیرید. 

حتما قبل از جلسه درمان میکرونیدلینگ از نور خورشید دوری کنید

یکی از اقدامات مهم برای آماده‌سازی پوست قبل از درمان، قرار نگرفتن در معرض نور خورشید است. حتما به‌مدت 24 ساعت از آفتاب دوری کنید و از برنزه کردن بدن خودداری کنید. برای مراقبت از پوست، 24 ساعت قبل از انجام میکرونیدلینگ یا حتی مزونیدلینگ در معرض نور خورشید قرار نگیرید. 

قرار گرفتن طولانی‌مدت در معرض نور خورشید مانند برنزه کردن، باعث تحریک و التهاب پوست می‌شود و صورت هنگام انجام میکرونیدلینگ دچار آسیب و قرمزی خواهد شد. حتی ممکن است با پرداخت زیاد هزینه مزونیدلینگ صورت و میکرونیدلینگ در یک مرکز معتبر نیز دچار چنین آسیبی شوید.

آفتاب سوختگی و قرمزی پوست بعد از عمل میکرونیدلینگ 

از محصولات آرایشی و بهداشتی لایه بردار قبل از میکرونیدلینگ استفاده نکنید. 

محصولات ممنوعه قبل از انجام میکرونیدلینگ چیست؟ در پاسخ به این سوال باید گفت این محصولات شامل ماسک و کرم‌های لایه‌بردار و محصولات مراقبت از پوست حاوی اسید سالیسیلیک، رتینوئید، بنزوئیل پراکسید و هیدروکینون است. 

حداقل از یک هفته قبل از انجام میکرونیدلینگ از محصولات موضعی که ممکن است میزان حساسیت پوست را افزایش دهند، پرهیز کنید.  

قبل از میکرونیدلینگ چه باید کرد؟ قطع مصرف برخی از داروها 

حداقل از 3 روز قبل از مصرف داروهای مسکن و ضد‌التهابی پرهیز نمایید. این داروها شامل قرص ایبوپروفن، موترین یا ادویل است؛ زیرا این داروها باعث تداخل در فرایند التهابی بدن که بخشی از روند جوانسازی پوست در میکرونیدلینگ است، خواهد شد.

البته مصرف برخی از داروها در میکرونیدلینگ و انواع خدمات زیبایی ممنوع است که در جلسه مشاوره قبل از درمان، حتما باید لیست داروهای مصرفی خود را به دکتر نشان دهید. 

قطع مصرف داروهای مسکن قبل از میکرونیدلینگ 

مراقبت های روز درمان میکرونیدلینگ؛ نکاتی که باید قبل از میکرونیدلینگ بدانید! 

انجام برخی از اقدامات قبل از میکرونیدلینگ باعث می‌شود دوره پس از درمان بدون عوارضی داشته باشید؛ در روز درمان، حتما موارد زیر را رعایت کنید: 

  • پوست شما باید کاملا تمیز باشد؛ بدین‌ترتیب از لوسیون، روغن، ضد‌آفتاب، عطر و محصولات آرایشی قبل از میکرونیدلینگ استفاده نکنید.
  • اگر در صورت یا ناحیه مورد‌نظر برای انجام میکرونیدلینگ، تتو دارید، حتما به پزشک اطلاع دهید. 
  • قبل از انجام عمل در‌صورت داشتن هر‌گونه سابقه بیماری و استفاده از هر نوع آنتی‌بیوتیک را با متخصص پوست در‌میان بگذارید. 
  • از شیو کردن در روز انجام میکرونیدلینگ خودداری کنید. 
  • به‌مدت یک هفته قبل از درمان، از مصرف داروهای رقیق‌کننده خون مانند آسپرین، ویتامین E، امگا 3 و روغن ماهی خودداری کنید.

همچنین از دو هفته قبل درمان، از موم انداختن، لیزر موهای زائد و استفاده از کرم موبر اجتناب کنید. اگر قصد انجام لیزر موهای زائد را دارید و به‌دنبال یک مرکز معتبر با پرداخت هزینه مناسب هستید، برای اطلاع از قیمت لیزر موهای زائد، به مرکز معتبر مای اسکین مراجعه کنید. 

با مراقبت های قبل از میکرونیدلینگ؛ عوارض جانبی را تجربه نخواهید کرد

در این مقاله همه سوال‌های شما در مورد اینکه قبل از میکرونیدلینگ چه باید کرد توضیح دادیم و همه مراقبت های قبل از درمان و روز درمان را به‌طور کامل شرح دادیم. اگر شما از آفتاب، محصولات لایه‌بردار، برخی داروها، لیزر موهای زائد اجتناب کنید؛ در‌واقع به میزان التهاب و قرمزی پس از درمان نیز کمک کرده‌اید و آن را تا حد امکان کاهش داده‌اید. 

تحقیق در مورد مرکزی که می‌خواهید به آن برای انجام میکرونیدلینگ مراجعه کنید نیز نقش تعیین‌کننده‌ای در روند بهبودی و ماندگاری جوانسازی با میکرونیدلینگ دارد. اگر شما نیز تجربه میکرونیدلینگ و عوارض آن را دارید، حتما دلیل آن را با ما به اشتراک بگذارید تا دیگران از تجربه شما استفاده کنند.

اشتراک گذاری :

مطالب زیر را حتما مطالعه کنید

نظرانت کاربران

دیدگاهتان را بنویسید