مراقبت های بعد از میکرونیدلینگ | 7 نکته که باید رعایت کنید!

معرفی همه مراقبت های بعد از میکرونیدلینگ

انجام میکرونیدلینگ بدون مراقبت‌های آن عملا کار بیهوده‌ای است. اگر قصد جوان‌سازی پوست با استفاده از روش میکرونیدلینگ را دارید، باید به مراقبت‌های بعد از آن، اهمیت دهید. برای رسیدن به نتیجه مطلوب باید مراقبت‌هایی مانند استفاده از کرم و کمپرس و خودداری از برخی از کارها را رعایت کنید، که در ادامه شما را به صفر تا صد راه‌کار های مراقبتی بعد از میکرونیدلینگ آشنا خواهیم کرد. 

1. خودداری از استفاده کرم ضد‌آفتاب؛ یکی از مراقبت های بعد از میکرونیدلینگ 

به‌دلیل باز شدن پوست بعد از میکرونیدلینگ استفاده از کرم‌های ضد‌آفتاب توصیه نمی‌شود؛ زیرا فرمولاسیون ترکیبات آن، برای پوست سالم تهیه شده و نفوذ این ترکیبات به پوست، منجر‌به آسیب پوست می‎‌شود و پرداخت هزینه میکرونیدلینگ شما کاملا هدر می‌رود. 

برای جلوگیری از آسیب‌های نور ماورا بنفش به‌مدت 48 ساعت در خانه بمانید و همچنین فاصله خود را با لامپ و سایر وسایل الکتریکی حفظ کنید. 

2.  استفاده  از کرم‌های لایه‌بردار بعد از میکرونیدلینگ پوست ممنوع!

یکی از مهم‌ترین مراقبت های بعد از انجام میکرونیدلینگ، خودداری از استفاده کرم‌های لایه بردار؛ زیرا بعد از انجام میکرونیدلینگ پوست به‌شدت حساس است و محصولاتی که موجب لایه‌برداری پوست می‌شوند به سطح پوست آسیب می‌رسانند. 

این محصولات شامل ترتینوئین، آلفا‌هیدروکسی، اسکراب و صابون‌های قلیایی هستند که موجب تحریک و تشدید التهاب پوستی خواهند شد. اگر نمی‌دانید اسکراب چیست؟ یک محصول لایه‌بردار است که لایه‌های سطحی پوست را تحت تاثیر قرار می‌دهد و توصیه می‌شود که حداقل به‌مدت یک هفته از این محصول استفاده نشود.

قرمزی و التهاب پوست به‌دلیل استفاده از کرم‌های لایه‌بردار 

3. نوشیدن آب کافی بعد از انجام میکرونیدلینگ را فراموش نکنید! 

یکی از ساده‌ترین راه برای مراقبت های بعد از میکرونیدلینگ چیست؟ نوشیدن آب کافی؛ زیرا آب برای فرآیند کلاژن‌سازی امری ضروری است. در واقع می‌توان گفت که آب جزو اصلی‌ترین سلول‌های بدن انسان است. هر چه پوست خود را هیدراته نگه دارید، بدن شما می‌تواند سلول‌های کلاژن سالم‌تری را تولید کند و بهبود پوست را بعد از میکرونیدلینگ را سرعت می‌بخشد. 

در‌صورتی که تمایل دارید از آب طعم‌دار استفاده کنید، می‌توانید توت‌فرنگی، خیار، لیمو، نعنا و آب‌پرتقال را با با آب تصفیه‌شده اضافه نمایید و سپس میل کنید. 

4. تغذیه سالم؛ یک نکات مهم در مراقبت های بعد از میکرونیدلینگ پوست

مصرف هر نوع مواد‌غذایی که در افزایش جریان خون نقش داشته باشد، در تشدید التهاب پوست نیز موثر است و در پی آن فرد با پوستی قرمز مواجه می‌شود. در نتیجه مصرف مواد‌غذایی تند و هر نوع موادی که می‌تواند در افزایش فشار خون شما نقش داشته باشد، دوری کنید. 

علاوه‌بر این، توصیه می‌شود که نوشیدنی‌های حاوی ویتامین C را در برنامه روزانه خود اضافه کنید، تا پوستتان به‌اندازه کافی آبرسانی شود. البته همه مراقبت های بعد میکرونیدلینگ صورت را، افرادی که در کلاس‌های آموزش مزونیدلینگ صورت و میکرونیدلینگ شرکت کرده‌اند، می‌دانند. 

مصرف میوه‌های ویتامین c؛ یکی از مراقبت های بعد از میکرونیدلینگ 

5. پوسته‌های ایجاد شده بعد از میکرونیدلینگ را دست نزنید!

انجام میکرونیدلینگ باعث قهوه‌ای شدن پوست شده و حالتی شبیه پوست خزنده ایجاد می‌شود که کاملا طبیعی است؛ اما به‌تدریج پوستی شاداب و جوان جایگزین پوست قدیمی خواهد شد. کندن زود‌هنگام پوسته‌ها ممکن است، به لایه‌های پوست صورت صدمه وارد شود. 

در نتیجه صبور باشید تا پوسته‌ها به‌تدریج بریزند. البته پس از گذشت چند روز می‌توانید به‌آرامی با استفاده ا یک پارچه مرطوب سلول‌های مرده سطحی را برداشت. نحوه صحیح با دستگاه میکرونیدلینگ نیز در ایجاد این پوسته‌ها نقش دارد و نحوه یادگیری کار با این دستگاه مانند آموزش هایفوتراپی مراحلی دارد که در‌صورت آموزش دیدن صحیح فرد اپراتور، آسیب‌های جدی به پوست وارد نمی‌کند. 

پوسته پوسته شدن صورت بعد از میکرونیدلینگ 

6. خودداری از استحمام به‌مدت 48 ساعت؛ یکی از مراقبت های بعد از میکرونیدلینگ 

شستشوی صورت با آب شیر؛ یکی از کارهای ممنوعه بعد از میکرونیدلینگ صورت است. استحمام بلافاصله بعد از میکرونیدلینگ باعث افزایش احتمال آلودگی و عفونت می‌شود و همچنین منجر‌به افزایش قرمزی و التهابات پوست خواهد شد، این موضوع برای لیزر موهای زائد نیز صدق می‌کند. 

البته می‌توان با سرم نمکی استریل، ناحیه میکرو شده را شستشو داد؛ اما بهتر است تا 48 ساعت صورت خود را شستشو ندهید. اگر شما علاقه‌مند به یادگیری کار با دستگاه میکرونیدلینگ و لیزر موهای زائد هستید؛ برای کسب اطلاعات دقیق‌تر در مورد مراقبت و هزینه اموزش اپراتور لیزر و میکرونیدلینگ با ما تماس بگیرید. 

7. استفاده از کمپرس سرد و کرم‌های ترمیم کننده بعد از جلسه درمانی میکرونیدلینگ 

برای کاهش التهاب و قرمزی بعد از عمل میکرونیدلینگ از کمپرس‌ها یخ و ماسک‌های خنک‌کننده استفاده کنید که به کاهش جریان خون و تسریع در بازسازی پوست کمک می‌کند. همچنین استفاده از کرم‌های ترمیم‌کننده در کنار کمپرس یخ را فراموش نکنید. 

بعد از انجام میکرونیدلینگ پوست خشک می‌شود و برای رفع پوسته پوسته شدن پوست یک ترمیم‌کننده مناسب می‌تواند رطوبت پوست را تامین کند. 

استفاده از کرم‌های ترمیم‌کننده بعد از میکرونیدلینگ 

با مراقبت های صحیح میکرونیدلینگ، به پوستی صاف و درخشان خواهید رسید! 

در این مقاله همان‌طور که اشاره کردیم انجام میکرونیدلینگ صورت بدون مراقبت، عملا کار بیهوده‌ای است. برای تاثیر ماندگار‌تر و موثر باید نکاتی را در نظر گرفت تا تاثیرات مثبتی از درمان، دریافت کنیم. مراقبت های بعد از میکرونیدلینگ پوست شامل خودداری از استحمام، استفاده از کرم ضد‌آفتاب و کرم‌های لایه‌بردار است که به پوست آسیب می‌رسانند. 

همچنین برای دریافت نتیجه مثبت باید نکاتی مانند رعایت تغذیه، نوشیدن آب کافی و استفاده از کمپرس یخ و کرم‌های ترمیم‌کننده را جزو برنامه‌های روزانه خود قرار دهید. اگر شما نیز توصیه دیگری در مورد مراقبت های بعد از میکرونیدلینگ صورت دارید؛ حتما نظرات خود را با ما به اشتراک بگذارید.

اشتراک گذاری :

مطالب زیر را حتما مطالعه کنید

نظرانت کاربران

دیدگاهتان را بنویسید